Varia

Obwieszczenie na blogie wakacje

wakacje

Niniejszym podaje się do wiadomości, iż blog Tula Tularum będzie w sierpniu nieczynny z powodu.

Powiedzmy, że z powodu wyjazdu na wielorybie. Udajmy, że na tym morskim welocypedzie ruszam na Rokroczne Regaty Rusałek. Może tym razem pokonam rybionogie rywalki. Wyścig uwieńczę medalem z korala, a nie jak zwykle z wodorostów. To mnie obsypią najbielszymi muszlami. Och, na samą myśl dostaję rybiej skórki. Chyba wypiję koktajl z ukwiała.

*

Niniejszym podaje się do wiadomości, iż blog Tula Tularum będzie w sierpniu nieczynny. W razie pilnej potrzeby przeczytania bloga informujemy, że najbliższy blog znajduje się pod tym adresem.

*

Niniejszym podaje się do wiadomości, iż blog Tula Tularum będzie w sierpniu nieczynny do odwołania. Do odwołania sierpnia, co nastąpi we wrześniu.

*

Niniejszym podaje się do wiadomości ogólnej, wspólnej, publicznej i całkiem licznej, iż jeszcze tego lata nadciągnie huragan Tula. Uwaga na spadające hektopaskale, mogą wybić szybę w samochodzie. Nie stawać pod słupkiem rtęci, to nie piorunochron. Po przejściu frontu atmosferycznego poczuć się jak bohater. Przywdziać kalosze Hunter (napis można wykonać niezmywalnym mazakiem) i czytać blog Tula Tularum silny i porywisty tak długo, aż na twarzy pojawią się miejscowe przejaśnienia.

*

Niniejszym podaje się do wiadomości, iż blog Tula Tularum będzie w sierpniu nieczynny. Jednak zawsze można przejrzeć Index w poszukiwaniu nieprzeczytanych wpisów. Założę się, że ominęliście ten (nadaje się na plażę, pod namiot, na drogę).

*

Do zobaczenia!

*

wakacje

*

Czy wiesz*, że…

rusałka (dawniej: ruszałka) – to nie tylko tajemnicza panna wodna, ale też popularny w krajach słowiańskich w XIV wieku przyrząd do mieszania gotującej się kaszy, aby się nie przypaliła. Językoznawcy nie są pewni, czy nazwa pochodzi od czasownika “ruszać”, czy też powstała ze względu na charakterystyczne rozwidlenie na końcu, przypominające do złudzenia rybi ogon.

ru-sal-ka (wymawiane: ruuu-sl-khaa) – w tradycyjnej odmianie języka mongolskiego znaczy w wolnym tłumaczeniu mniej więcej “pokochałem kobietę o zielonych włosach i biodrach pokrytych łuskami”. Taki też tytuł nosi jeden z pierwszych staromongolskich poematów miłosnych. Niestety, ostatnia zwrotka zaginęła i nie wiemy, jak to się skończyło.

*Nie wiesz? To dobrze, bo czego w Google nie ma, to nigdy i nieprawda 😉

 


Follow my blog on Follow on Bloglovin

2 thoughts on “Obwieszczenie na blogie wakacje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.